Media i internet

Nowa funkcja w poczcie Gmail. To będzie spore ułatwienie

Nawet jeśli nie mamy w danej chwili dostępu do internetu, będziemy mogli teraz skorzystać z poczty Gmail. Google udostępniło możliwość pracy offline.

Z tej możliwości będzie można skorzystać wyłącznie w przeglądarce Chrome. Żeby włączyć tę funkcję trzeba otworzyć ustawienia poczty (ikona z trybikiem w prawym górnym rogu okna poczty) i wybrać zakładkę "offline".

Po zaznaczeniu opcji "włącz pocztę offline" trzeba jeszcze podjąć kilka decyzji. Można wybrać do poczty z jakiego okresu chcemy mieć dostęp w trybie offline (domyślnie ustawiony jest zakres ostatnich 30 dni) i czy poczta w trybie offline ma przechowywać także załączniki do maili.

Trzeba też zdecydować co ma stać się z danymi zapisanymi w komputerze po wylogowaniu się z poczty Gmail lub zmianie hasła do poczty i kliknąć w "zapisz zmiany".

Od teraz, gdy zalogujemy się do naszej poczty Gmail nawet z komputera bez dostępu do internetu, będziemy mogli zobaczyć nasze maile z okresu, jaki wybraliśmy w ustawieniach. Będziemy mogli też pisać nowe maile w trybie offline. Po ich wysłaniu zostaną one przeniesione do nowego folderu o nazwie „skrzynka nadawcza” i wysłane w momencie, gdy ponownie połączymy się z internetem.

Google przypomina, że tryb offline nie jest zalecany na urządzeniach używanych wspólnie z innymi osobami, ponieważ mogą one mieć dostęp do naszych wiadomości.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL