Lotnictwo

Gorączkowe szukanie kupca dla Niki

AFP
Austriackiej filii Air Berlin grozi utrata cennych działek czasowych (slotów), jeśli nie znajdzie się chętny na jej kupno. Do grona kandydatów dołączył Ryanair
- To czas na znalezienie naprawdę rozwiązania — powiedział w rozgłośni ÖRF Stefan Tankovits. Austriacki resort transportu poinformował z kolei, że rozmawia z organem nadzoru Slots Austria o przedłużeniu terminu.
Gdy europejska linia lotnicza ogłasza bankructwo, to jej działki czasowe są zwykle rozdzielanie na pozostałe linie chyba że znajdzie się nabywca. Niki ogłosiła upadłość 13 grudnia, a Lufthansa zrezygnowała ze starania się o nią. Dotychczas zainteresowanymi byli jej założyciel, Niki Lauda i brytyjskie biuro podróży Thomas Cook. Do tej dwójki dołączył Ryanair, który potwierdził, że skontaktował się z zarządcami Niki Luftfahrt w związku z procedurą upadłościową i możliwym kupnem pozostałych aktywów Do Niki należy ok. 1800 slotów, 1,6 proc. wszystkich działek czasowych w Austrii w sezonie zimowym kończącym się 23 marca. W sezonie letnim do października jest to 1700 slotów — podała Slots Austria.
Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL