fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lotnictwo

Wilno zamyka lotnisko

Bloomberg
Od lipca głównym portem lotniczym Litwy będzie Kowno. Ceny na tamtejszym lotnisku już idą w górę.

Port lotniczy w Wilnie niebawem zostanie zamknięty na 35 dni ze względu na konieczną modernizację. Od połowy lipca najważniejszym lotniskiem Litwy będzie Kowno. Tam zostaną przekierowane wszystkie loty i linii korzystające dotąd z wileńskiego lotniska.

Od kilku dni w Kownie obserwowany jest nagły wzrost cen. Opłaty za lotniskowy parking też pójdą w górę. „Kowieńskie port lotniczy korzysta z sytuacji i chce zarobić kosztem pasażerów. Ceny za parking 8 dni przy lotnisku to teraz 20 euro, a od połowy lipca wzrosną do 49 euro - 63 euro (w zależności od odległości parkowania)" - podał portal Delfi.

Władze lotniska przygotowały już tysiąc nowych miejsc parkingowych dla pasażerów, którzy będą zmuszeni korzystać z miejscowego portu. Lotnisko w Wilnie zostanie zamknięte na 35 dni. W tym czasie Kowno przyjmie dodatkowych 3000 samolotów i 300 tys. pasażerów.

- Aby zapewnić płynność ruchu otworzymy nowe parkingu i obiekty usługowe, ale i tak zapewne nie starczy tego dla wszystkich - przyznała Agne Mażejkite przedstawicielka władz lotniska w Kownie.

Lepiej więc wybrać transport publiczny. Między 14 lipca a 18 sierpnia pasażerów będą dowoziły z litewskiej stolicy do Kowna specjalne autobusy.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA