fbTrack

Kultura

Dyrektor Muzeum Narodowego Agnieszka Morawińska rezygnuje ze stanowiska

Fotorzepa/ Kuba Kamiński
- W poczuciu troski o dobro Muzeum postanowiłam przyspieszyć swoje odejście - napisała na swoim koncie na Facebooku Agnieszka Morawińska, dyrektor Muzeum Narodowego w Warszawie, informując o złożeniu rezygnacji ze stanowiska.

"Utrzymujący się od pewnego czasu brak efektywnej komunikacji z ministerstwem (kultury i dziedzictwa narodowego), skutkujący pogarszającą się sytuacją finansową naszej instytucji, lekceważenie naszych sygnałów przekazywanych wielokrotnie, także publicznie, brak odpowiedzi na pisma, bałamutne powtarzanie informacji o bliskim rozwiązaniu problemów dzięki wyprowadzce Muzeum Wojska, wreszcie sposób procedowania w sprawie naszych magazynów sprawiają, że w poczuciu troski o dobro Muzeum postanowiłam przyspieszyć swoje odejście - napisała na Facebooku dyrektor placówki.

Morawińska zaznaczyła, że decyzję podjęła "z ciężkim sercem", ale "w nadziei, że być może zmiana na stanowisku dyrektora pozwoli MKiDN z należną odpowiedzialnością podejść do problemów Muzeum Narodowego w Warszawie".

Była dyrektor zaznaczyła, że Muzeum Narodowe w Warszawie nigdy nie było dla niej tylko miejscem pracy, tylko "instytucją, z którą czuję się szczególnie związana, także rodzinnie". "Kierowanie MNW było uwieńczeniem mojej drogi zawodowej, spełnieniem marzeń i źródłem wielu satysfakcji" - dodała Morawińska.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL