fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

Sasin o Grodzkim: To najgłupsze, co mógł zrobić polityk

Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Ostentacyjne pojechanie do Włoch i tłumaczenie, że nic się nie stało, to najgłupsze, co polityk mógł zrobić – ocenił w programie wicepremier Jacek Sasin w programie TVP Info "#Jedziemy".

Sasin skomentował w ten sposób podróż Tomasza Grodzkiego do Włoch, gdzie marszałek Senatu spędził urlop już podczas trwania epidemii koronawirusa.

W podróży marszałkowi towarzyszyli funkcjonariusze SOP. Grodzki poddał się testowi na koronawirusa, oficerowie Służby Ochrony Państwa zostali na 2 tygodnie zwolnieni z obowiązków.

Jacek Sasin ocenił, że było to zachowanie "skrajnie nieodpowiedzialne".

Wicepremier uważa, że obecnie, podczas epidemii koronawirusa na świecie i rosnącej liczby zakażeń w Polsce, politycy powinni odpowiedzialnie kreować pewne zachowania i wskazywać najlepsze sposoby uniknięcia zakażenia i rozpowszechniania koronawirusa.

- W tym momencie pojechanie ostentacyjne do Włoch i tłumaczenie, że nic się nie stało, to najgłupsze, co polityk mógł zrobić - stwierdził Sasin.

Dodał, że żadne tłumaczenia marszałka Grodzkiego nie zdołają wytłumaczyć jego wyjazdu.  - To jest niewiarygodne i nic nie przykryje tej kompromitacji.

Do tej chwili w Polsce potwierdzono 25 zakażeń koronawirusem.

Na świecie zakażeń jest 119 239, zmarło 4287 osób.

Źródło: TVP Info
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA