fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

Warszawiacy nie chcą zamknięcia Placu Piłsudskiego

Pl. Piłsudskiego
Fotorzepa, Jerzy Dudek
Sondaż zlecony przez warszawski Ratusz wykazał, że mieszkańcy stolicy nie chcą, aby Plac Piłsudskiego przeszedł pod zarząd wojewody mazowieckiego. Przeciwko decyzji MSWiA jest 66 procent ankietowanych.

Plac Piłsudskiego decyzją ministra Mariusza Błaszczaka został przeniesiony do dyspozycji wojewody mazowieckiego pod koniec października.

Wydając tę decyzję szef MSWiA powołał się na kwestie związane z bezpieczeństwem i obronnością. Tłumaczył, że w sytuacji zagrożenia "niezbędny jest zarezerwowany teren, gdzie wojewoda będzie mógł wykonywać swoje obowiązki", a poza tym jest to miejsce, gdzie odbywają się obchody najważniejszych świąt państwowych, dlatego wszelkie decyzje w sprawie jego zagospodarowania powinny pozostawać w rękach administracji rządowej.

Wskutek tej decyzji miasto straciło możliwość decydowania o zagospodarowaniu placu czy jego ewentualnej zabudowie.

Na zlecenie Ratusza ASM Centrum Badań i Analiz Rynku Sp. z o.o. przeprowadziło sondaż, jakie zdanie na temat tej decyzji mają mieszkańcy stolicy.

O decyzji przekazania zarządzania Placem Piłsudskiego w ręce wojewody mazowieckiego słyszało 73 procent warszawiaków. Przeciwko oddaniu go w ręce wojewody jest 66 procent ankietowanych.

Mieszkańcom Warszawy sondażownia zadała też pytanie, czy są zwolennikami postawienia na Placu Piłsudskiego pomników upamiętniających ofiary katastrofy smoleńskiej. Z sondażu wynika, że przeciwnych temu jest 71 proc. pytanych.

 

 

Źródło: wawalove.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA