fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

Kaczyński po słowach Obamy: Jesteśmy wyspą wolności

Prezes PiS Jarosław Kaczyński
Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Jesteśmy przykładem demokracji i wyspą wolności w świecie, w którym jest jej coraz mniej - mówi Jarosław Kaczyński w rozmowie z Michałem Szułdrzyńskim i Jackiem Nizinkiewiczem.

Dlaczego prace nad ustawą o Trybunale znów toczyły się w nocy?

To nie jest nic nadzwyczajnego. Pamiętam pracę nad reformą administracji, które trwały do świtu. Było tego bardzo dużo. Nie ma nic nadzwyczajnego w pracy w nocy. To się zdarza i pewnie będzie zdarzać, choć oczywiście trzeba to traktować jako wyjątek, a nie regułę.

Ale teraz istniał pośpiech, by przegłosować ustawę przed rozpoczęciem szczytu i przyjazdem Baracka Obamy.

Nie rozumiem skąd pomysł, by łączyć te wydarzenia. Ustawa przecież nie weszła w życie, bo jeszcze jest Senat, wiec wizyta prezydenta Obamy nie ma tu nic do rzeczy. Chcemy z tym zdążyć przed wakacjami. Zostało jeszcze jedno posiedzenie, a chcemy rozwiązać spór wokół Trybunału Konstytucyjnego. Jeśli Senat wprowadzi poprawki, zostaje jeszcze jedno posiedzenie Sejmu, by przed wakacjami tę ustawę przyjąć.

Jednak Barack Obama publicznie odniósł się do sprawy Trybunału Konstytucyjnego.

Zapamiętałem najlepiej słowa o naszej suwerenności i o tym, że będziemy przykładem demokracji dla świata. Rzeczywiście jesteśmy przykładem demokracji i wyspą wolności w świecie, w którym jest jej coraz mniej.

Całość rozmowy z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim w jutrzejszej "Rzeczpospolitej".

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA