fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

Obywatele walczą z pedofilami

Fotorzepa, Roman Bosiacki
Funkcjonariusze krakowskiej policji w ciągu kilkunastu ostatnich dni złapali czterech mężczyzn podejrzanych o pedofilię. W zatrzymaniach pomogli internauci i rodziny potencjalnych ofiar.

 Zatrzymani przez śledczych z Krakowa mężczyźni wysyłali nieletnim swoje nagie zdjęcia i proponowali stosunek seksualny.

- Praktycznie w każdym z tych czterech przypadków mieliśmy do czynienia z pomocą obywateli. Dobrze reagowali zwłaszcza bliscy potencjalnych ofiar, którzy zauważyli, że treści rozmów są szokujące i że mają do czynienia z osobami, które mogą dopuścić się przestępstwa - powiedział w rozmowie z Polskim Radiem podinspektor Mariusz Ciarka z małopolskiej policji.

Jednym z zatrzymanych mężczyzn jest 33-letni mieszkanie Krakowa. Dwóch młodych mężczyzn podawało się w sieci za 13-latkę. Podejrzany składał w internecie erotyczne propozycję i chciał odebrać nastolatkę ze szkoły. Na miejscu czekali na niego fukcjonariusze policji. Do analizy trafił już komputer podejrzanego oraz dyski zewnętrzne. Męzczyźnie grożą trzy lata więzienia. 

Wszyscy zatrzymani przez krakowską policję usłyszeli zatrzuty rozsyłania treści pornograficznych oraz składania propozycji obcowania płciowego małoletnim.

Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA