Kościół

Zapisy na 40. Europejskie Spotkania Młodych Taizé

materiały prasowe
Tylko do końca listopada trwa przyjmowanie zgłoszeń na 40. Europejskie Spotkania Młodych Taizé w Bazylei.

W tym roku odbędą się one od 28 grudnia 2017 do 1 stycznia 2018 w Bazylei, a uczestnicy będą goszczeni w Szwajcarii, Francji i Niemczech.

Europejskie Spotkania Młodych organizowane są na przełomie starego i nowego roku przede wszystkim z myślą o młodych ludziach w wieku od 17 do 35 lat.

- Zainteresowani wyjazdem powinni odszukać grupę w parafii, lub taką zainicjować w porozumieniu z duszpasterzem lub duszpasterstwie akademickim. Do Bazylei można też wybrać się indywidualnie – radzi Archidiecezja Warszawska.

Każdy z uczestników, niezależnie czy wybiera się na spotkania młodych sam, czy z grupą powinien zgłosić swój udział w Europejskim Spotkaniu Młodych w Bazylei do 30 listopada za pośrednictwem formularza na stronie internetowej. Można go znaleźć pod adresem www.taize.fr/pl_article5270.html

Archidiecezja Warszawska podkreśla, że organizatorzy grup proszeni są o jak najszybsze zgłoszenie – wystarczy wtedy podać orientacyjną liczbę uczestników, a dane dotyczące grupy będzie można sukcesywnie uzupełniać.

- Ostateczna lista uczestników powinna być gotowa do 1 grudnia. Osoba, której nazwisko i adres e-mailowy wybrano jako „Osoba Kontaktowa" otrzyma dalsze informacje i będzie odpowiedzialna za ich przekazanie wszystkim członkom grupy – tłumaczy Archidiecezja Warszawska.

Podkreśla, że przygotowania do wyjazdu na Europejskie Spotkanie Młodych są dobrą okazją do regularnych spotkań we wspólnotach, parafiach i duszpasterstwach.

W Warszawie takie spotkania modlitewne ze śpiewem kanonów z Taizé odbywają się regularnie m.in. w kościele akademickim św. Anny, w kaplicy duszpasterstwa akademickiego „Dąb" działającego przy sanktuarium św. Andrzeja Boboli na Mokotowie, a także w parafiach św. Jana Apostoła w Ursusie oraz Matki Bożej Wspomożycielki na Chomiczówce.

Wszystkie najważniejsze i najbardziej aktualne informacje związane z przygotowaniami i zgłoszeniami udziału bracia z Taizé przekazują poprzez stronę Taizé Polska na Facebooku.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL