fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kościół

Były kapelan królowej Elżbiety zmienia wyznanie. Przyjmie wiarę katolicką

AFP
22 grudnia były kapelan królowej Elżbiety II, anglikański biskup Gavin Ashenden, zostanie przyjęty do Kościoła katolickiego. Zrezygnował on dwa lata ze swojego stanowiska, gdy sprzeciwił się korzystaniu z Koranu podczas liturgii w episkopalnej katedrze w Glasgow.

Jak informuje portal „The Catholic Herald”, były kapelan królowej Elżbiety II zostanie przyjęty do wspólnoty Kościoła katolickiego w katedrze w Shrewsbury. W uroczystości brać będzie udział miejscowy biskup Mark Davies.

Jak przyznał Gavin Ashenden, decydujące znaczenie w jego nawróceniu odegrał różaniec i Eucharystia. - Zrozumiałem, że tylko Kościół katolicki, wraz ze swym magisterium, posiada kościelną integralność, teologiczną dojrzałość i duchową moc, by bronić wiary, odnowić społeczeństwo i zbawić dusze w pełni wiary - powiedział. Jak stwierdził, dzięki świadectwu św. Jana Henryka Newmana, zdał sobie sprawę ze znaczenia magisterium Kościoła.

Biskup wyraził także ubolewanie z powodu przemian w jego rodzimym Kościele anglikańskim. Jego zdaniem skapitulował on przed zsekularyzowanym światem.

Anglikański biskup Gavin Ashenden zrezygnował z funkcji kapelana królowej dwa lata temu, po tym jak stanowczo sprzeciwił się korzystaniu z Koranu podczas liturgii w episkopalnej katedrze w Glasgow. Na jedną z lektur wybrano wówczas koraniczny fragment, w którym wspomina się o Maryi, ale jednoznacznie neguje się bóstwo Jezusa.

Źródło: The Catholic Herald
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA