fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Adam Niedzielski: Spadły zakażenia. Będziemy mogli zdjąć maseczki

PAP/Tytus Żmijewski
Minister Zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że średnia 7-dniowa nowych zakażeń koronawirusem spadła do około 4 tys. przypadków - poniżej minimum między II a III falą.

Ministerstwo Zdrowia poinformowąło, że w sobotę potwierdzono 4765 nowych zakażeń i śmierć 421 osób, u których testy wykazały SARS-CoV-2.

Jednocześnie o niemal 1000 spadła w ciągu doby liczba osób z COVID-19 w polskich szpitalach. Spadła również liczba zajętych respiratorów

Czytaj także: Niemal 1000 mniej pacjentów z COVID-19 w szpitalach

Nowe statystyki skomentował minister zdrowia Adam Niedzielski. "Średnia 7-dniowa nowych zakażeń spadła do ok. 4 tys. przypadków - poniżej minimum między II a III falą, które wynosiło ok 5 tys. Wskaźnik nowych zakażeń na 100 tys. mieszkańców zmniejszył się do 11,4" - napisał.

"Od kolejnej soboty będziemy mogli zdjąć już maseczki na zewnątrz" - dodał szef resortu zdrowia.

Przypomnijmy, że w czwartek wieczorem rząd opublikował rozporządzenie w sprawie ustanowienia ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Wynika z niego, że od 15 maja do 5 czerwca nakaz noszenia maseczek nie będzie dotyczył miejsc na otwartym powietrzu.

Pozostanie natomiast nakaz ich używania m.in. w środkach transportu publicznego, w samolotach, obiektach handlowych i usługowych, na cmentarzach, promenadach, bulwarach, miejsc postoju pojazdów i na terenie nieruchomości wspólnych, czyli np. klatkach schodowych, windach, garażach podziemnych, w zakładach pracy, jeżeli w pomieszczeniu przebywa więcej niż jedna osoba, chyba, że pracodawca postanowi inaczej.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA