fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus. Jak szybko będą szczepić państwa UE? Wypowiedź unijnego komisarza

Szczepienie na COVID-19
AFP
Co najmniej 12 z 27 krajów UE jest pewnych, że będzie w stanie zaszczepić na COVID-19 do połowy lipca 70 proc. swoich pełnoletnich mieszkańców - oświadczył komisarz ds. rynku wewnętrznego UE, Thierry Breton występujący przed komisją irlandzkiego parlamentu.

Komisarz Breton stoi na czele grupy zadaniowej odpowiedzialnej za program szczepień na COVID-19 w UE.

Komisja Europejska postawiła sobie za cel zaszczepienie 70 proc. dorosłej populacji UE do końca lata (taki cel przedstawia w Polsce premier Mateusz Morawiecki).

- Jesteśmy pewni, że będziemy w stanie dostarczyć wystarczającą liczbę dawek szczepionek (na COVID-19 do państw członkowskich - red.), ale jest prawdą, że to kraje członkowskie muszą zorganizować się tak, aby być w stanie to zrobić (zaszczepić 70 proc. mieszkańców do końca lata - red.) - mówił Breton w irlandzkim parlamencie.

- Dziś mogę powiedzieć, że co najmniej 12 państw członkowskich twierdzi, iż nie mają problemu z progiem 70 proc. Liczba rośnie codziennie - stwierdził.

Breton nie wskazał, które kraje członkowskie nie mają problemów ze szczepieniami.

Breton podkreślił, że dążenie do celu jeśli chodzi o liczbę szczepień, jaki stawia sobie UE jest ważne, aby dojrzeć "światło na końcu tunelu" jeśli chodzi o sezon wakacyjny.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA