fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konflikt izraelsko-palestyński

Po ataku rakietą z Gazy Izrael ogranicza palestyńskich rybaków

AFP
Izrael zmniejszył odległość od brzegu, na jaką mogą w morze wypływać kutry rybackie z Gazy, po wystrzeleniu z terytorium palestyńskich bojowników rakiety w kierunku Izraela.

Rybacy ze Strefy Gazy będą teraz mogli operować nie dalej niż sześć mil morskich wgłąb Morza Śródziemnego. To zmniejszenie limitu 15 mil, który Izrael wprowadził od 1 kwietnia.

Izraelska jednostka ministerstwa obrony, która nadzoruje sprawy cywilne na terytoriach palestyńskich, poinformowała, że nowy limit będzie obowiązywał „do odwołania”.

Decyzja została podjęta po tym, jak z terytorium Gazy w poniedziałkowy wieczór wystrzelona została rakieta w kierunku Izraela. Rzeczniczka armii powiedziała, że rakieta spadła do Morza Śródziemnego, kilka kilometrów od izraelskiego wybrzeża.

Źródła wojskowe, na które powołuje się agencja AFP, twierdzą, że rakieta została wystrzelona przez drugą co do wielkości grupę bojowników w Gazie - Islamski Dżihad, sprzymierzeńca Hamasu. Akcja Palestyńczyków to efekt „podejmowania kroków w celu zaszkodzenia” staraniom o utrzymanie zawieszenia broni między Izraelem a Hamasem.

Źródło: rp.pl/ AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA