fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komitet Obrony Demokracji

"Buntownik". Kijowski napisze o sobie książkę

Mateusz Kijowski
Fotorzepa, Roman Bosiacki
Lider KOD Mateusz Kijowski wydaje książkę zatytułowaną "Buntownik". "Z dnia na dzień skromny informatyk, borykający się z trudnościami życia codziennego hipster z pod Warszawy stał się postacią rozpoznawalną na całym świecie" - czytamy w opisie.

Książkę można kupić w przedsprzedaży. "Kupując w przedsprzedaży książkę w cenie 6 funtów sterlingów wraz z wysyłką otrzymasz egzemplarz z limitowanej serii wzbogaconej o fotografie, które nie będą dostępne w drugiej edycji książki i z odręczną dedykacją imienną Mateusza Kijowskiego" - podano na stronie projektu.

 

Można również wpłacić 250 lub więcej funtów sterlingów, wtedy nazwisko kupującego pojawi się w podziękowaniach na początku książki.

Kijowski tłumaczy również, czemu książka będzie wydana za granicą. "W obecnej sytuacji Buntownik nie może zostać wydany i rozprowadzany oficjalnymi kanałami dystrybucji w Polsce. Niestety, kraj pod pewnymi względami cofa się do czasów wczesnego PRL-u".

"Jesienią 2015 roku władzę w Polsce przejęli populiści. Wielu Polaków zaniemówiło z niedowierzania. Pomimo dosyć słabego wyniku na poziomie 18% uprawnionych do głosowania partia Jarosława Kaczyńskiego uzyskała bezwzględną większość w Parlamencie. W Polsce rozpoczęła się populistyczna rewolucja, która za cel ataku obrała liberalne państwo prawa i jego obywateli" - czytamy na stronie buntownik.eu.

"Nie wszyscy jednak chcieli patrzeć biernie na niszczenie Polski przez partię Kaczyńskiego, która swoje populistyczne projekty obudowywała socjalnymi hasłami i narodową retoryką. Jednym z pierwszych buntowników, którzy pociągnęli za sobą innych, był Mateusz Kijowski" - czytamy dalej.

"Z dnia na dzień skromny informatyk, borykający się z trudnościami życia codziennego hipster z pod Warszawy stał się postacią rozpoznawalną na całym świecie. Przywódcy Unii Europejskiej, szefowie partii opozycyjnych w Polsce, dziennikarze zarówno krajowych jak i światowych mediów – wszyscy zabiegali o kontakty z „buntownikiem” Kijowskim. Mateusz, tym samym, stał się wrogiem numer jeden polskich populistów" - napisano na stronie.

Więcej: Buntownik.eu

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA