fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Nowe centrum w Bolesławcu

materiały prasowe
Trei Real Estate kupuje na Dolnym Śląsku teren o powierzchni niemal 70 tys. mkw. Powstanie tam kompleks handlowy. Deweloper szuka kolejnych gruntów.

Kompleks przy ul. Staroszkolnej w Bolesławcu utworzą m.in. market budowlany, dyskont spożywczy i park handlowy pod marką Vendo Park. Jak mówią przedstawiciele Trei Real Estate, będzie to największy obiekt Vendo zbudowany w Polsce przez tego dewelopera. Park dostarczy ponad 9 tys. mkw. powierzchni handlowo-usługowej.

Deweloper rozpoczął już prace projektowe. Budowa ma się rozpocząć w 2020 roku. - Atrakcyjnych działek działek pod przyszłe inwestycje poszukujemy w całej Polsce - mówi Jacek Wesołowski, dyrektor zarządzający Trei Real Estate Poland. - W pierwszej kolejności stawiamy na mniejsze miasta, gdzie nasycenie powierzchnią handlową jest zdecydowanie niższe niż w dużych aglomeracjach. Zakup gruntów w Bolesławcu i budowa największego jak dotąd Vendo Parku w kraju to kolejny ważny krok w rozwoju Trei na polskim rynku nieruchomości handlowych. Zamierzamy z roku na rok zwiększać liczbę inwestycji. W portfelu mamy jedenaście Vendo Parków, cztery są w budowie, a działka w Bolesławcu jest kolejną, na której wybudujemy park handlowy.

Przypomnijmy, Vendo Parki to parterowe centra zakupowe z parkingami. W Bolesławcu inwestor planuje utworzenie ponad 700 miejsc postojowych. - By zapewnić szybki dojazd do obiektu, deweloper wybuduje rondo w ciągu drogi krajowej nr 94 (obwodnica miasta) - zapowiadają przedstawiciele Trei Real Estate.

Firma jest nie tylko inwestorem, ale również zarządcą sieci Vendo Parków. W portfolio dewelopera, wchodzącego w skład niemieckiej grupy Tengelmann, znajduje się 20 parków handlowych w Europie. W Polsce pierwszy Vendo Park został otwarty w 2013 r. w Nysie. Dziś centra Trei znajdziemy w Chełmie, Milanówku, Mińsku Mazowieckim, Skierniewicach, Łodzi, Świdnicy, Dąbrowie Górniczej, Chodzieży i Bytowie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA