fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Accolade na zakupach w Szczecinie. Zainwestuje 60 mln euro

materiały prasowe
Firma kupuje działki przy ul. Kniewskiej i Lubczyńskiej, na których powstaną magazyny klasy A o powierzchni 73 tys. mkw. Jest już pierwszy najemca.

Przy ul. Kniewskiej Accolade planuje budowę dwóch hal (31 tys. mkw.) przeznaczonych pod różnego rodzaju działalność. Niemal 11 tys. mkw. wynajęto już pierwszemu najemcy, który świadczy usługi logistyczne dla sektora e-commerce.

Przy ul. Lubczyńskiej ma powstać budynek przemysłowy o powierzchni 42 tys. mkw. Łączna wartość inwestycji to 60 mln euro.

- Jesteśmy dumni, że możemy rosnąć w tak strategicznym regionie jak Szczecin. Widząc dynamiczny rozwój biznesu najemców w naszym parku w dzielnicy Załom-Kasztanowe, chcemy umożliwić im dalszą ekspansję w momencie, w którym będą na to gotowi – mówi cytowany w komunikacie Michał Białas, szef polskiego oddziału Accolade. - Ze względu na świetne połączenie z Niemcami i Skandynawią oraz położenie obiektu bezpośrednio przy połączeniu drogowym, kolejowym i lotniczym Polski i Niemiec, Szczecin odgrywa niezwykle ważną rolę hubu logistycznego Unii Europejskiej. Wielofunkcyjne hale przemysłowe blisko głównych rynków europejskich przyciągają globalne marki, które przyczyniają się do wzrostu gospodarczego regionu – podkreśla.

Firma Accolade zainwestowała już niemal 190 mln euro w obiekty magazynowe w regionie Szczecina. Największa nieruchomość w portfolio Accolade - Szczecin Park – oferuje ponad 220 mkw. – Wraz z nowymi nieruchomościami w dzielnicy Dąbie doskonale wpisuje się w strategię grupy dotyczącą rozwoju w północno – zachodniej części Polski. Dogodna lokalizacja i doskonała infrastruktura to główne zalety, które czynią to miejsce atrakcyjnym dla nowoczesnych firm przemysłowych – mówią przedstawiciele Accolade.

- Poziom zakupów w internecie rośnie w szybkim tempie, a o sukcesie sprzedawców nie decyduje już ekskluzywny butik w topowej lokalizacji, lecz odpowiednio zarządzana logistyka – podkreśla Milan Kratina, prezes Grupy Accolade.

Parki w Szczecinie mają być certyfikowane w BREEAM na poziomie Very Good.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA