fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Zielona rewolucja w magazynach Panattoni Park Sosnowiec

materiały prasowe
Obiekt o powierzchni 31,5 tys. mkw. dostał prestiżowy certyfikat. W systemie BREEAM International New Construction zdobył ocenę „Excellent”.

- To bardzo ważny krok dla całego sektora obiektów przemysłowych w Polsce - komentuje Emilia Dębowska z Panattoni. Podkreśla, że to pierwszy tak wysoki poziom certyfikacji na rynku nieruchomości przemysłowych w Polsce dla nowo wybudowanej nieruchomości.

- Park otrzymał maksymalną punktację (100 proc.) za systemy wodne, dzięki którym udało się ograniczyć zużycie wody o 66,5 proc., oraz za wykorzystanie terenu i ekologię. Redukcja emisji gazów cieplarnianych wyniosła 46 proc. względem wartości bazowej – podaje Panattoni. Obiekt powstał na terenach po wyrobiskach pokopalnianych pozbawionych roślinności.

- Po konsultacji z ekologiem, który sporządził szczegółowy raport, poprzedzony m.in. inwentaryzacją działki oraz analizą jej wartości ekologicznej, teren się zazielenił. Niemal jedną trzecią zajęły łąki kwietne. Pozostałą powierzchnię pokryły m.in. trawniki niewymagające częstego koszenia.

- Budowa parku w Sosnowcu jest doskonałym dowodem na ogromny potencjał inwestycji typu brownfield i potwierdzeniem, że na poprzemysłowych terenach mogą powstawać najbardziej zaawansowane ekologicznie obiekty - podkreśla Emilia Dębowska.

Przedstawiciele firmy wskazują, że „rynek nieruchomości przemysłowych i logistycznych w Polsce coraz pewniej czuje się na zielonym kursie". - Na 20,8 mln mkw. dostarczonej powierzchni, 5,88 mln mkw. przeszło zieloną certyfikację – podają. - Z czego 70 proc. przypada na Panattoni. Najczęściej wybieranym systemem jest BREEAM (85 proc.), jednak dotychczas najwyższa byłą ocena Very Good. Teraz weszliśmy poziom wyżej.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA