fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Przedsiębiorca, zapalony rowerzysta, niedoszły lekarz

materiały prasowe
Satysfakcję sprawia mi obserwowanie, jak nasza praca zmienia kraj – mówi Daniel Bienias, dyrektor zarządzający CBRE w Polsce.

Daniel Bienias związany jest z firmą doradczą od 2010 r., kieruje nią od 2015 r. Wcześniej pracował w CA Immo – był m.in. szefem działu marketingu i wynajmu.

W branży nieruchomości jest aktywny od 20 lat. Doradzał wielu lokalnym i globalnym firmom, m.in. Jeronimo Martins, Skanska, HB Reavis czy Globalworth. Ukończył Uniwersytet Szczeciński, ma licencję pośrednika nieruchomości.

W nieruchomościach, pracuję, bo...

Przede wszystkim dlatego, że lubię kontakt z ludźmi. Poza tym ogromną satysfakcję sprawia mi obserwowanie, jak nasza praca zmienia kraj, wpływa na wygląd miast i infrastruktury.

Polski rynek nieruchomości to jednym słowem...

Energia. Nasz rynek ciągle się rozwija, co mnie bardzo cieszy. Obserwujemy nieustanny wzrost, który dla mnie osobiście oznacza nowe wyzwania i dużo fajnych projektów.

Ulubiony budynek w Polsce to...

Zarówno pod kątem prywatnym, jak i zawodowym, to Warsaw Financial Center. To właśnie tam stawiałem pierwsze kroki w branży nieruchomości i przez pięć lat rozwijałem kompetencje.

Hitem na rynku nieruchomości będzie...

Praca w CBRE pozwala mi śledzić branżowe trendy na bieżąco. Od pewnego czasu widzimy rosnące zainteresowanie inwestycjami w dotąd niedoceniane sektory, jak mieszkania na wynajem, domy studenckie, domy seniora. Na ten moment największy popyt jest na prywatne mieszkania studenckie i akademiki.

Gdyby złota rybka obiecała jedną zmianę na rynku...

Poprosiłbym o zmianę w prawodawstwie umożliwiającą funkcjonowanie spółek typu REIT. Chciałbym, aby Kowalscy mogli inwestować na rynku nieruchomości komercyjnych, a co za tym idzie, mieli możliwość bezpiecznego uczestniczenia w budowaniu naszego kraju.

Gdybym nie pracował w branży, byłbym ...

Pewnie lekarzem, jak wróżyła moja babcia, za namową której poszedłem nawet do liceum z profilem biologiczno-chemicznym. Jednak ja od zawsze wiedziałem, że chcę być biznesmenem.

W prowadzeniu biznesu najważniejsza jest...

Umiejętność obchodzenia się z ludźmi.

Najlepsza rada, jaką otrzymałem...

Przeprowadź się do Warszawy – to było ponad 20 lat temu.

W wolnej chwili najchętniej...

Jeżdżę na rowerze. Najczęściej, jak mogę, kiedy tylko pogoda na to pozwala. Latem w ogóle zamieniam samochód na rower i dojeżdżam nim do pracy.

Oszczędności lokuję w...

Nieruchomościach oczywiście. Ostatnio szczególnie w alternatywne sektory, na przykład domy seniora.

Najlepsze miejsce do życia...

Tam, gdzie są moi przyjaciele. Nieważne gdzie, ważne, że w otoczeniu bliskich mi ludzi.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA