fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Generation Park Z w nowych rękach

materiały prasowe
Biurowiec Generation Park Z w Warszawie za 98 mln zł kupuje europejski fundusz Deka Immobilien.

Warszawski biurowiec fundusz Deka Immobilien kupuje od spółki Skanska. To czwarty projekt tego dewelopera, który w Europie Środkowo-Wschodniej kupuje Deka Immobilien. - Sektor biurowy pozostaje jednym z najbezpieczniejszych w aktualnej sytuacji rynkowej - komentuje cytowana w komunikacie Katarzyna Zawodna-Bijoch, prezes spółki biurowej Skanska w Europie Środkowo-Wschodniej. Dodaje, że budynek jest "wynajęty renomowanym najemcom".

Generation Park Z jest częścią złożonego z trzech budynków kompleksu biurowego firmy Skanska zlokalizowanego przy rondzie Daszyńskiego na warszawskiej Woli. Biurowiec oferuje ok. 19 tys. mkw. najmu, 110 podziemnych miejsc parkingowych dla samochodów i 102 dla rowerów. W budynku powstała infrastruktura dla rowerzystów i biegaczy, m.in. prysznice i przebieralnie.

- Nowa dzielnica biznesowa w Warszawie, powstająca wokół ronda Daszyńskiego, rozwija się na naszych oczach. Generation Park jest jednym z najważniejszych projektów biurowych, które tworzą to nowe centrum biznesowe - mówi Mariusz Krzak, wiceprezes wykonawczy w spółce biurowej Skanska w Europie Środkowo-Wschodniej. -To już nasza czwarta transakcja z Deka Immobilien w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Popyt na nowe biura w Warszawie jest bardzo duży. W 2019 roku oddano do użytku siedemnaście budynków o łącznej powierzchni 162 tys. mkw, a według firmy JLL, Generation Park Z był jednym z trzech największych projektów biurowych. Kompleks Generation Park składa się z trzech budynków biurowych oferujących ok. 87 tys. mkw. Inwestycja korzysta z bliskości bardzo dobrych połączeń komunikacyjnych, w tym przystanków drugiej linii metra, tramwajów i autobusów zlokalizowanych w bezpośrednim sąsiedztwie ronda Daszyńskiego.

Powierzchnie wspólne w Generation Park Z wyróżniają się m.in. takimi elementami jak drzewo w lobby czy mural witający wjeżdżających do garażu podziemnego. Budynek ma również taras na najwyższym, 13. piętrze, z dużą ilością zieleni, który zapewnia doskonały widok na okolicę i jest miejscem do relaksu, pracy, organizacji imprez firmowych czy zajęć fitness.

Biurowiec zapewnia także łatwy dostęp do patio kompleksu biurowego, w skład którego wchodzą tereny zielone z kawiarnianym ogródkiem, punkty spotkań, infrastruktura rowerowa. Chodnik na patio i wokół budynku wykonany jest z innowacyjnego „zielonego betonu" o właściwościach samoczyszczących, który zmniejsza ilość toksycznych związków pochodzących ze spalin samochodowych, znajdujących się w powietrzu.

Obiekt wyposażono w zintegrowany system administracji budynkiem, który ułatwi codzienne zarządzanie biurowcem. Umożliwi też użytkownikom poruszanie się po budynku z wykorzystaniem smartfona zamiast tradycyjnych kart dostępu. Jest też wirtualna recepcja. Oprócz tego, w budynku znajdzie się system parkingowy, który będzie rozpoznawał tablice rejestracyjne i przydzielał dostępne miejsca.

Generation Park Z otrzymał precertyfikat LEED Platinum, ubiega się o certyfikaty WELL oraz „Obiektu bez barier". Ten drugi będzie stanowił dowód, że budynek jest przyjazny i dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami lub poruszających się z dziećmi.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA