fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Lepsze wyniki MZN Property

Jarosław Święcicki, prezes MZN Property
Rzeczpospolita
W 2019 r. grupa chce dysponować optymalnym zestawem uzupełniających się usług i produktów nieruchomościowo–finansowych.

W I półroczu skonsolidowane przychody MZN Property wzrosły o ponad 24 proc., do 12,7 mln zł. Zysk operacyjny był dwa razy większy i sięgnął 2,16 mln zł. Podobnie w przypadku zysku netto, który wyniósł 1,7 mln zł.

Grupa działa w dwóch segmentach: nieruchomości (portale z ogłoszeniami– głównie Morizon.pl - i usługi online) oraz finansowym (stacjonarnej sieci ekspertów kredytowych, jak i internetowych narzędzi ułatwiających porównanie i wnioskowanie o kredyt hipoteczny).

Przychody w segmencie nieruchomości wzrosły o 12,5 proc., do 8 ,95 mln zł, a zysk operacyjny był przeszło dwa razy wyższy i wyniósł 2,27 mln zł. Marża operacyjna urosła z 12 do 25 proc. Poprawa rentowności to efekt m.in. zmian w modelu rozliczania klientów profesjonalnych portalu Morizon.pl i optymalizacji działań marketingowych. W IV kwartale firma planuje uruchomienie nowych narzędzi umożliwiających rezerwowanie rezerwację nieruchomości online.

Przychody segmentu finansowego wzrosły o 65 proc., do 3,79 mln zł, ale strata operacyjna wyniosła 0,11 mln zł.

MZN buduje wokół serwisu Morizon.pl platformę nieruchomościowo-finansową typu one stop shop, ułatwiającą zawieranie transakcji na rynku nieruchomości – od wyszukania po finansowanie.

-  Przed nami gorąca jesień, jesteśmy w finalnej fazie uruchamiania wielu projektów, które zapowiedzieliśmy podczas debiutu na GPW w ubiegłym roku. Inwestując mocno w nowe rozwiązania jednocześnie pokazujemy, że nasza strategia synergii online–offline i synergii nieruchomości–finanse już działa. Widać to po szybkim wzroście przychodów segmentu nieruchomościowego i finansowego. Od IV kwartału planujemy się skupić na maksymalizacji synergii między uruchomionymi w 2018 r. usługami. Celem jest, byśmy w 2019 r. dysponowali optymalnym zestawem wzajemnie uzupełniających się usług i produktów nieruchomościowo–finansowych – mówi cytowany w komunikacie Jarosław Święcicki, prezes MZN Property.

 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA