fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koalicja Obywatelska

List polityków PO. Chcą zmian. Budka: Każdy przejaw aktywności jest dobry

PAP/Hanna Bardo
51 parlamentarzystów PO i KO przygotowało list otwarty do swoich kolegów. Apelują w nim o podjęcie poważnej debaty i przeprowadzenia przemiany wewnętrznej. Lider PO Borys Budka uważa to za przejaw aktywności i chęć do działania.

"Dotarliśmy do punktu krytycznego. Jako państwo i naród. Żyjemy w chaosie, napięciu, obawie o zdrowie i życie najbliższych" - przekonują politycy, którzy podpisali się pod listem.

Dodają, że "kryzys spowodowany złą polityką rządu w trakcie pandemii jest wyjątkowy, jednak to nie od roku, ale od ponad 5 lat, instytucje państwa ulegają nieustannej degradacji". 

Podkreślają, że potrzebne jest wypracowanie strategii i uzgodnienie działania na przyszłość. "Nie możemy pozwolić sobie na bezradność" - uważają politycy PO i KO.

"Warunkiem wykorzystania politycznych możliwości, jakie istnieją dla Platformy jest wieloaspektowa przemiana wewnętrzna" - wskazują. "Czas najwyższy odejść od wewnętrznych podziałów na tych, którzy kiedyś siłę Platformy budowali i tych, którzy mają ambicje budowania jej w tej chwili" - dodają.

Pod listem podpisali się m.in. Grzegorz Schetyna, Bartosz Arłukowicz i Marcin Bosacki.

Treść listu skomentował lider Platformy Obywatelskiej Borys Budka. - Widziałem kilka wersji tego listu. Nawet proszono mnie o naniesienie poprawek - powiedział na konferencji prasowej w Mikołowie.

Jego zdaniem jest to forma wewnętrznej dyskusji. Dodał, że od osób, które podpisały się pod listem oczekuje ciężkiej pracy, gdy zostaną zniesione obostrzenia. 

- Jestem wielkim zwolennikiem pracy drużynowej. Tym różnię się od swoich poprzedników, że jednak stawiam na takie bardziej kolegialne, zespołowe podejście do tych spraw. Chyba właśnie to miały na myśli koleżanki, to mieli na myśli koledzy, podpisując się pod takim listem - mówił.

Źródło: rp.pl/Interia
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA