fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Katastrofy

Katastrofa Tu-154. Fragmenty samolotu na dnie Morza Czarnego

AFP
Fragmenty wraku samolotu Tu-154 znaleziono na dnie Morza Czarnego. W katastrofie maszyny rosyjskiego resortu obrony zginęły 92 osoby.

Wrak maszyny znajduję się około dwóch kilometrów od brzegu, na głębokości 25-27 metrów. Elementy samolotu są rozrzucone na powierzchni około 400 metrów kwadratowych dna.

Rosyjskie media informują, że wrak jest mocno uszkodzony. Służby ratunkowe podniosły już z dna niektóre fragmenty samolotu. 

Na miejscu katastrofy nadal przebywają grupy ratownicze. Obecnie prowadzone są próby wyciągnięcia na powierzchnię dużych fragmentów rozbitej maszyny. W akcji bierze udział ponad 180 płetwonurków, 43 okręty i aparaty podwodne. 

Rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa przekazała, że obecnie nie ma dowodów świadczących o tym, że katastrofę mogła być efektem aktu terrorystycznego lub celowego działania. 

Chór Aleksandrowa na pokładzie

Samolot Tu-154 rosyjskiego ministerstwa obrony z 92 osobami, w tym prawie całym Chórem Aleksandrowa, spadł do Morza Czarnego krótko po starcie. Nikt nie przeżył. Przyczyną wypadku mógł być błąd pilota lub usterka. Załoga nie wysłała sygnału SOS.

Akademicki Zespół Pieśni i Tańca Armii Rosyjskiej im. A. W. Aleksandrowa, to jeden z największych w Rosji zespołów muzycznych i słynny na całym świecie chór męski Armii Rosyjskiej.

Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA