fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Katastrofa smoleńska

Sondaż: Czy przyczyną katastrofy smoleńskiej był wybuch

Fotorzepa, Jakub Kamiński
Czy według Polaków przyczyną katastrofy smoleńskiej był wybuch? Odpowiedź w sondażu SW Research dla serwisu rp.pl.

55 proc. ankietowanych nie uważa, że przyczyną katastrofy smoleńskiej był wybuch. Prawie 30 proc. nie ma zdania w tej kwestii. Z tą teorią zgadza się 17 proc. badanych.


- Częściej z tym pomysłem nie zgadzają się mężczyźni (60 proc.), osoby w wieku 35-49 lat (59 proc.), ankietowani o wykształceniu wyższym (57 proc.) oraz osoby o dochodzie od 2001 do 3000 zł (66 proc.) - zwraca uwagę Piotr Zimolzak z agencji badawczej SW Research.

Według Macieja Laska, byłego przewodniczącego Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, ponad rok działań podkomisji powołanej przez ministra Antoniego Macierewicza nie przyniósł żadnych wymiernych efektów poza powtarzaniem tych samych tez, znanych jeszcze z czasów działania Zespołu Parlamentarnego.

Prof. Wawrzyniec Konarski, politolog z Uniwersytetu Jagiellońskiego i Akademii Vistula w Warszawie, tłumaczy, że traktowanie tragedii smoleńskiej jako kanwy do niezwykle poważnych zarzutów czy wręcz oskarżeń formułowanych przez przedstawicieli obozu obecnie rządzącego, przekracza granice społecznego odbioru czy wręcz tolerancji.

Wcześniejszy sondaż dla serwisu rp.pl wykazał, że większość respondentów uważa, że obecnemu rządowi nie uda się doprowadzić do sprowadzenia wraku samolotu TU-154M, który 10 kwietnia 2010 roku rozbił się w Smoleńsku.

Inny sondaż dla rp.pl pokazał, że według większości respondentów (61 proc.) pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej nie powinien stanąć w Warszawie na placu Piłsudskiego.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA