fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Katastrofa smoleńska

Radosław Sikorski: Zmieniłem zdanie ws. ekshumacji

Fotorzepa/ Roman Bosiacki
- Zdaje się, że ekshumacje są robione rzetelnie i wydaje się, że wreszcie przekonały niektórych naszych rodaków, że żadnego zamachu nie było - powiedział w TVN24 Radosław Sikorski.

W dzisiejszym wydaniu dziennik "Fakt" napisał, że w trumnie gen. Bronisława Kwiatkowskiego, który zginął w katastrofie w Smoleńsku w 2010 r., znaleziono szczątki jeszcze siedmiu innych osób.

Radosław Sikorski powiedział w TVN24, że już wcześniej pojawiały się informacje o błędach popełnionych przez rosyjskich patologów. - To nie członkowie Rady Ministrów są patologami i nie oni dokonali tych pomyłek - powiedział były szef MSZ.

Gość programu został zapytany, czy członkowie rządu PO-PSL nie powinni przeprosić po pojawieniu się dzisiejszych informacji. - Przepraszać powinno się za winy, a tu Rada Ministrów nie podejmowała żadnych decyzji - odpowiedział Sikorski.

Były polityk PO dodał, że zmienił zdanie ws. ekshumacji ciał ofiar katastrofy smoleńskiej. - Sądziłem, że rząd PiS robi je być może po to, żeby wreszcie udowodnić zamach. Tymczasem zdaje się, że ekshumacje są robione rzetelnie i wydaje się, że wreszcie przekonały niektórych naszych rodaków, że żadnego zamachu nie było. W tym sensie, ale także dlatego, że szczątki są badane pod względem DNA, może w tym dramacie ekshumacji jest jakaś dobroć - powiedział Sikorski.

Więcej: TVN24

 

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA