fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Joe Biden: nie będzie natychmiastowej rezygnacji z umowy z Chinami

Joe Biden
Prezydent-elekt Joe Biden
AFP
Prezydent-elekt Joe Biden zapowiedział w wywiadzie z dziennikiem "The New York Times", że po objęciu władzy nie zrezygnuje natychmiast z zawartej na początku tego roku przez Donalda Trumpa umowy handlowej z Chinami.

- Nie będą dokonywał żadnych natychmiastowych zmian i dotyczy to także ceł – powiedział Biden w rozmowie z "The New York Times".

W ramach umowy Chiny zgodziły się zwiększyć zakupy amerykańskich produktów i usług o co najmniej 200 miliardów dolarów w latach 2020 i 2021. W ramach umowy Chiny zgodziły się zwiększyć zakupy amerykańskich produktów i usług o co najmniej 200 miliardów dolarów w latach 2020 i 2021.

Umowa, podpisana na początku tego roku, pozostawia w mocy 25-procentowe cła o wartości 250 miliardów dolarów na chińskie towary przemysłowe i komponenty używane przez amerykańskich producentów, a także chińskie cła odwetowe na towary w USA o wartości ponad 100 miliardów dolarów.

Według agencji Reutera Joe Biden zamierza kontynuować politykę zwalczania kradzieży własności intelektualnej, dumpingu, nielegalnych dotacji dla korporacji oraz wymuszania „transferów technologii" z firm amerykańskich do ich chińskich odpowiedników.

Zdaniem prezydenta elekta, Stany Zjednoczone muszą wypracować ponadpartyjny konsensus i zwiększyć inwestycje rządowe w badania i rozwój, infrastrukturę i edukację, aby lepiej konkurować z Chinami.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA