fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Ugoda l'Oréala z francuskim fiskusem

Bloomberg
Największy na świecie producent kosmetyków zawarł z władzami podatkowymi Francji ugodę: zapłaci 320 mln euro zaległości podatkowych z lat 2014-18, a fiskus odstąpi od postępowania dyscyplinarnego

Sama firma nie ujawniła, o co chodziło w sporze z urzędem podatkowym, poza samym faktem dojścia do sporu, poinformowała jedynie, że sprawa dotyczy okresu 5 lat i średniej sumy ok. 65 mln euro rocznie „Suma ta zostanie zaksięgowana w bilansie 2019 r, jako element nadzwyczajny i nie będzie mieć istotnego wpływu na przyszłość"- stwierdziła w lakonicznym komunikacie.

Suma ta stanowi niecałe 10 proc. zysku netto (3,89 mld euro) z 2018 r. — podała AFP. Na dział Lancome Parfums et Beautě przypadło do zapłaty 47 mln euro, na Cosmetiques Active International 115 mln i na Prestige et Collections International 158 mln.

Generalna dyrekcja finansów publicznych DGFP odmówiła agencji AFP wszelkich komentarzy powołując się na tajemnicę podatkową. Z rzeczniczką firmy nie było możliwe skontaktowanie się w piątek wieczorem

Marka Lancome należy do działu wyrobów luksusowych l'Oréala, który wypadł szczególnie dobrze w I półroczu: obroty wzrosły o 15,5 proc. do 2,47 mld euro. Cała grupa uzyskała w tym samym czasie największy wzrost od ponad 10 lat: o 10,6 proc. do 14,81 mld euro.

We francuskim systemie podatkowym istnieje możliwość dojścia do porozumienia osoby fizycznej lub prawnej z urzędem DGFP ws. zaległości w odprowadzaniu podatku. Suma, o jaką chodzi musi być jednak znaczna i zadeklarowana przez podatnika, której urząd sam nie wykrył wcześniej. Każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA