fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

IKEA zmienia w Polsce szefową

Karin Sköld, nowa prezeska IKEA Retail Polska
materiały prasowe
Od 1 września nową prezeską IKEA Retail Polska zostanie Karin Sköld. Dotychczasowa przenosi się do globalnej centrali w Szwecji.

Zajmująca to stanowisko od dwóch lat Carolina Garcia Gomez zostanie dyrektorką ds. digitalizacji w globalnych strukturach firmy w Szwecji. Nowa prezes polskiej spółki pracowała jako dyrektorka regionalna i była odpowiedzialna za dziewięć sklepów IKEA w Polsce, poza Warszawą. Wcześniej pracowała jako dyrektorka regionalna w Chinach oraz piastowała różne stanowiska w IKEA, w tym stanowisko asystentki zarządu prezesa Ingka Group oraz w ramach łańcucha dostaw w IKEA w Szwecji.

- Mamy długoterminową strategię biznesową, którą chcę kontynuować. Naszym celem jest, aby IKEA była jeszcze bardziej przystępna cenowo i dostępna dla wielu ludzi. Chcemy osiągnąć ten cel, kładąc duży nacisk na zrównoważony rozwój. Będziemy nadal rozwijać się w Polsce, inwestując w rozwój sprzedaży wielokanałowej, ale będziemy również otwierać nowy sklep w Szczecinie w 2021 r. – mówi Karin Sköld, nowa prezeska IKEA Retail Polska i dyrektorka ds. zrównoważonego rozwoju.

- Ten rok jest również bardzo szczególny dla IKEA z innego powodu. W tym roku świętujemy 60-lecie obecności firmy w Polsce. W 1961 roku Ingvar Kamprad zamówił pierwszą partię krzeseł w polskiej fabryce i od tego czasu produkcja w tym kraju rozwija się nieprzerwanie, obecnie Polska jest drugim, co do wielkości, producentem po Chinach. Zamierzamy świętować tę niesamowitą rocznicę ze wszystkimi 16 tys. naszych pracowników pracujących w fabrykach, sklepach, centrach dystrybucyjnych oraz biurach – dodaje.

- Ostatnie dwa lata były niesamowite, jeśli chodzi o rozwój biznesu w Polsce, rozwój nowych punktów kontaktu z klientami, ale także dla mnie osobiście. Sądzę, że wiele się nauczyłam i Polska zawsze będzie bardzo szczególnym miejscem dla mnie, głównie ze względu na świetnych, zaangażowanych i pełnych pasji ludzi, z którymi miałam przyjemność pracować - mówi Carolina Garcia Gomez, nowa dyrektorka ds. digitalizacji w INGKA Group.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA