fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Ostrożny początek sesji na GPW

Fotorzepa/Grzegorz Psujek
Pierwsze minuty czwartkowego handlu na warszawskim parkiecie przyniosły niewielkie spadki głównych indeksów.
Pół godziny po rozpoczęciu notowań indeks największych spółek WIG20 znajdował się 0,3 proc. poniżej wczorajszego zamknięcia. Krajowe wskaźniki poruszają się zgodnie z kierunkiem wyznaczonym przez największe zachodnioeuropejskie rynki akcji, gdzie w początkowej fazie handlu więcej do powiedzenia mają sprzedający, choć skala spadków w Europie jest ograniczona.
Z uwagi na brak istotnych danych w kalendarzu makroekonomicznym kluczowym czynnikiem, który rozstrzygnie o losach dzisiejszej sesji będzie postawa graczy na największych rozwiniętych rynkach akcji. Do zakupów zniechęcają jednak spadki na rynkach surowców. Ceny miedzi i ropy o poranku kontynuowały korektę spadkową.
Z uwagi na skrócony przedświąteczny tydzień aktywność inwestorów można zakładać, że aktywność inwestorów będzie mniejsza niż zwykle. Z drugiej strony stosunkowo niskie wyceny polskich akcji na tle innych parkietów mogą stanowić zachętę dla spekulacyjnie nastawionych zagranicznych graczy. W takim scenariuszu byłaby szansa na większe odbicie w Warszawie.
Spadkowy początek czwartkowych notowań zawdzięczamy wyprzedaży walorów KGHM, którym wyraźnie ciążą spadające ceny miedzi na światowych giełdach. Sprzedający uaktywnili się również na papierach większości banków. Z drugiej strony wsparciem dla indeksów są drożejące walory PGE i spółek rafineryjnych. Równie słabe nastroje panują na szerokim rynku akcji. Niedługo po rozpoczęciu handlu większość spółek notowana była pod kreską.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA