fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Krwista czerwień na giełdzie

Fotorzepa, Radek Pasterski
Wtorkowy handel toczy się pod dyktando podaży. WIG20 zmierza w kierunku sześcioletniego minimum.

We wtorek indeks największych spółek wyraźnie traci. Popołudniu przecena przekracza 2 proc., a kurs zbliża się do okrągłego poziomu 1800 pkt.

Najgorszą inwestycją są akcje Bogdanki. Oczy inwestorów są dziś także zwrócone w stronę KGHM. Wczoraj akcje miedziowego giganta zyskiwały w ciągu dnia nawet 2 proc., ale po obniżce ratingu kredytowego przez EuroRating mocno tąpnęły. We wtorek papiery pogłębiają ruch spadkowy. Wyraźnie tanieją także spółki energetyczne, banki oraz PZU. W WIG20 drożeje tylko jedna spółka – Eurocash. Gwiazdą szerokiego rynku jest Kerdos. Mocno rośnie wycena m.in. Brastera.

W dzisiejszym kalendarzu makro nie znajdziemy danych z Polski. W nocy ukazały się rozczarowujące dane z Chin, potwierdzające spowolnienia gospodarcze. W listopadzie nadwyżka w handlu zagranicznym spadła do 54,1 mld USD. Eksport (wyrażony w USD) spadł o 6,8 proc. r/r , a import skurczył się o 8,7 proc., r/r. Chińskie odczyty wyraźnie popsuły nastroje na europejskich giełdach. Mocno tracą m.in. niemiecki DAX oraz francuski CAC-40.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA