Giełda

GPW: Byki chcą odrobić straty

Fotorzepa/Grzegorz Psujek
Na starcie czwartkowej sesji na GPW żadna ze stron nie potrafi zdobyć dużej przewagi. Czy bykom uda obronić się ważne wsparcie na WIG20?

Przez całą środową sesję na warszawskim parkiecie dominowali sprzedający, a wszystkie główne indeksy świeciły na czerwono. WIG20 stracił 0,5 proc. i zatrzymał się na poziomie 2394 pkt. Najsłabiej prezentowały się rynkowe średniaki. mWIG40 spadł o blisko 0,7 proc. Przecenie towarzyszyły duże obroty, które dla WIG wyniosły 1111 mln zł, z czego 807 mln zł to zasługa 20 największych emitentów. Wczoraj również na innych giełdach w Europie oraz w Stanach przewagę miała podaż. Co przyniesie czwartkowa sesja?

Na starcie handlu niewielką przewagę mają kupujący. WIG20 rośnie o 0,3 proc., do 2402 pkt. Z technicznego punktu widzenia wsparciem na WIG20 jest obecnie poniedziałkowe minimum na 2370 pkt. Tego pułapu będą dziś broniły byki.

W dzisiejszym kalendarzu makroekonomicznym znajdziemy m.in. odczyty dotyczące wzrostu PKB w strefie euro w III kwartale oraz krajowych rezerw walutowych.

Uwagę coraz większej grupy inwestorów giełdowych przykuwa mocno drożejący Bitcoin. Wirtualna waluta kosztuje już 14,2 tys. USD. W złotych wyceniana jest na blisko 50,8 tys.

Rano na rynku walutowym krajowa waluta nieco osłabia się względem głównych walut. Euro kosztuje 4,21 zł, zaś dolar wyceniany jest na 3,57 zł.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL