fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Lekka poprawa nastojów na GPW

Bloomberg
Z początkiem nowego tygodnia kupujący powrócili na warszawską giełdę.

Pół godziny po starcie poniedziałkowych notowań indeks dużych firm WIG20 notowany był 0,3 proc. na plusie powracając ponad okrągłą barierę 2500 pkt. Powrót zwyżek w Warszawie to przede wszystkim pochodna pozytywnych nastrojów wokół rynków schodzących. W efekcie o poranku na parkietach z naszego regionu więcej do powiedzenia mieli kupujący. Kolor zielony pojawił się m. in. w Budapeszcie, Pradze czy Stambule. Jednocześnie w tyle pozostały największe europejskie rynki akcji, gdzie inwestorzy chętniej wyprzedają posiadane walory realizując zyski po zwyżkach z poprzednich, bardzo udanych sesji. Zasięg spadków jest jednak ograniczony, więc sytuacja stosunkowo szybko może jeszcze ulec zmianie.

Poniedziałkowe zwyżki indeksów w Warszawie zawdzięczamy przede wszystkim odbijającym się notowaniom banków, odrabiających straty z minionego tygodnia. Kupujący uaktywnili się też na walorach KGHM, wspieranych przez rosnące ceny miedzi na giełdzie metali. Na drugim biegunie wśród przecenionych negatywnie wyróżniają się papiery spółek rafineryjnych PKN Orlen i Lotosu. Z łask inwestorów wypadły też spółki odzieżowe, ale skala ich przeceny nie jest znacząca

Pozytywne nastroje zdominowały również handel w segmencie małych i średnich spółek, gdzie w poniedziałkowy poranek w przewadze są drożejące walory.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA