fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Skromne zwyżki w Warszawie

Fotorzepa/ Grzegorz Psujek
Pierwsze minuty handlu w Warszawie przebiegają pod znakiem lekkich zwyżek głównych indeksów.

Pół godziny po starcie notowań indeks największych spółek WIG20 notowany był 0,2 proc. powyżej ubiegłotygodniowego zamknięcia. Do większych zakupów nie zachęcają mieszane nastroje panujące na pozostałych europejskich rynkach akcji. Na zachodnioeuropejskich parkietach główne wskaźniki poruszają się blisko poziomów ze końca zeszłotygodniowej sesji, przy czym nieco więcej do powiedzenia mają sprzedający, stąd przewaga koloru czerwonego na indeksach. Większą ochotę do kupowania akcji przejawiają inwestorzy handlujący na rynkach z naszego regionu, czego potwierdzeniem są zwyżki głównych indeksów na giełdach m in. w Budapeszcie, Pradze czy Moskwie.

W Warszawie największe spółki z WIG20 cieszą się ograniczonym zainteresowaniem kupujących. Na ich celowniku pojawiły znalazły się walory koncernów energetycznych i PKO BP. Kupujący są też aktywni się na walorach JSW. Do łask wróciły akcje CD Projektu, odrabiając straty po piątkowej przecenie wywołanej informacją o opóźnieniu premiery „Cyberpunka 2077". Jednocześnie inwestorzy chętnie pozbywają się akcji JSW i pozostałych banków.

Pozytywny trend kontynuują notowania małych i średnich spółek. W poniedziałkowy poranek na szerokim rynku w wyraźnej przewadze były drożejące papiery.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA