Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 16.01.2020 17:01 Publikacja: 16.01.2020 17:00
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek
W pierwszej godzinie handlu WIG20 sięgnął poziomu otwarcia ze środy, jednak dość szybka kontra sprzedających spowodowała, że WIG20 wrócił do punktu wyjścia. W kolejnych godzinach ani popyt, ani podaż nie były na tyle silne, by istotnie wpłynąć na notowania WIG20. Ostatecznie indeks blue chips zakończył dzień na poziomie niecałych 2174 pkt. Już pierwszy rzut oka na wykres podpowiada, że inwestorzy są niezdecydowani. Świadczą o tym także dość niskie obroty – w przypadku największych spółek sięgnęły nieco ponad 0,6 mld zł. Jak na razie więcej argumentów jest jednak za spadkami WIG20. Po dwóch dniach słabości w inwestorach nie było sił do wyraźnego odreagowania, co może potwierdzać formację podwójnego szczytu, która rysuje się po ostatnich kilku tygodniach na wykresie WIG20. W gronie blue chips niewiele się działo przez cały dzień. Liderem pozostało do końca dnia Orange, którego akcje zwyżkowały o 5,2 proc. Na czele były też Play i Santander. Na dole tabeli wylądowała zaś JSW – kurs węglowej spółki spadł o ponad 2 proc. Ostatnie dni to także spadek aktywności w handlu walorami JSW, co może podawać w wątpliwość zwyżki z przełomu roku. Do grona hamulcowych należało w czwartek także Dino Polska, choć cena akcji sieci sklepów nadal znajduje się w pobliżu historycznych maksimów. Do tego zawodziły spółki energetyczne. Na szerokim rynku najmocniej zyskiwały Polnord, Solar Company i CI Games. Dużo traciły zaś m.in. Ursus, Efekt.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Indeks dużych spółek na otwarciu sesji sięgnął nowych rocznych szczytów, ale popyt raczej nie idzie za ciosem.
Odpowiedzialny biznes przechodzi kolejną ewolucję związaną z nowymi wymaganiami regulacyjnymi. Tym razem celem jest strategiczna transformacja pozwalająca na skuteczną ochronę środowiska i praw człowieka. Jak odpowiedzieć na te wyzwania?
"Unowocześnienie" indeksów, wyższe stopy zwrotu, przyciągnięcie nowych inwestorów czy też promocja polskiej gieł...
Prezydent USA Donald Trump ujawnił listy do kilkunastu państw zapowiadające, z jakimi cłami muszą się one zmierz...
Poniedziałek na GPW stał pod znakiem niewielkiej zmienności. Inwestorzy patrzą przede wszystkim na Stany Zjednoc...
W 2024 r. więcej spółek z WIG20 ograniczyło wydatki na kulturę, sport i instytucje charytatywne, niż je zwiększy...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas