fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Przewaga kupujących na GPW

Fotorzepa, Grzegorz Psujek
Pierwsze minuty handlu na warszawskim parkiecie przynoszą odbicie głównych indeksów.

Początek tygodnia na GPW przyniósł poprawę nastrojów wśród inwestorów handlujących w Warszawie. Pół godziny po rozpoczęciu notowań w Warszawie indeks największych firm WIG20 notowany był 0,6 proc. powyżej ubiegłotygodniowego zamknięcia. P Krajowe indeksy wspierają pozytywne nastroje na pozostałych europejskich rynkach akcji, gdzie w pierwszych minutach poniedziałkowego handlu inwestorzy zabrali się ochoczo do odkupywania przecenionych w trakcie poprzednich sesji akcji. W efekcie kolor zielony zdecydowania przeważa na giełdach Starego Kontynentu.

Lokomotywą poniedziałkowych wzrostów są walory KGHM, wspierane rosnącymi cenami miedzi na światowych giełdach. Kupujący są też bardzo aktywni na papierach Jastrzębskiej Spółki Węglowej, które próbują odrabiać straty po ubiegłotygodniowej przecenie. Selektywnym zainteresowaniem kupujących cieszą się banki. Pozytywnie w tym gronie wyróżnia się PKO BP. Na drugim biegunie, wśród przecenionych papierów, można znaleźć m. in.Pekao i Santandera. Chętnie pozbywano się też akcji PGNiG i Dino.

Negatywne nastroje przeważają na szerokim rynku akcji, gdzie w poniedziałkowy poranek w niewielkiej przewadze były taniejące walory.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA