fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Duże spółki na celowniku kupujących

Fotorzepa, Robert Gardziński
Inwestorzy w Warszawie ochoczo zabrali się za odkupywanie przecenionych walorów. Pierwsze minuty piątkowego handlu w Warszawie przebiegają pod znakiem odrabiania strat z poprzednich sesji. Pół godziny po starcie notowań indeks największych spółek WIG20 notowany był ponad 1 proc. powyżej ubiegłotygodniowego zamknięcia.

Krajowe indeksy wspierają pozytywne nastroje na pozostałych europejskich rynkach akcji, gdzie więcej do powiedzenia mają kupujący. W efekcie kolor zielony przeważa na giełdach Starego Kontynentu, choć skala zwyżek jest ograniczona.

Na krajowym parkiecie uwaga kupujących w Warszawie skierowana jest głównie na największe spółki wchodzące w skład WIG20. Motorem porannych zwyżek są drożejące walory banków, które próbują odrabiać straty po czwartkowej wyprzedaży. Inwestorzy najwyraźniej zdążyli już ochłonąć po długo oczekiwanym wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie kredytów frankowych. Kupujący sa tez bardzo aktywni na papierach PGNiG. Do łask wróciły spółki rafineryjne, choć w ich przypadku wzrosty są bardzo umiarkowane. Z pozytywnych nastrojów nie skorzystały jedynie akcje mBanku, Orange i Dino, których inwestorzy chętnie się pozbywają.

Kupujący pojawili się też segmentach małych i średnich spółek. W piątkowy poranek w tym gronie wyraźną przewagę miały drożejące papiery.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA