Giełda

Rośnie presja niedźwiedzi

Fotorzepa/Grzegorz Psujek
WIG20 zaczyna wtorkową sesję dość wyraźnym spadkiem, niwecząc w ten sposób prawie cały wczorajszy dorobek. Kulą u nogi są dziś banki. Czerwono jest też na większości europejskich parkietów.

Słaby początek dnia WIG0 zawdzięcza głównie bankom oraz spółkom energetycznym. Dla przykładu mBank zniżkuje o 2,77 proc., PKO BP o 1,55 proc., Tauron, PGE i KGHM o około 1,2 proc. Na zielono świecą walory Aliora, Eurocashu oraz PGNiG.

Słabość dotknęła też średnie spółki. Indeks mWIG40 zniżkuje o 0,5 proc. W tym gronie również ciężarek są banki, tj. Millennium i Getin Noble. Indeks sWIG80 notowany jest w pobliżu poniedziałkowego zamknięcia.

Podczas wczorajszej sesji, na warszawskim parkiecie, indeks WIG 20 zyskał na wartości 1,04 proc. co pozwoliło na zamknięcie dnia na pułapie 2324 pkt. Jednak cały ten wzrost miał miejsce przy bardzo niskich obrotach. Dziś też ciężko spodziewać się fajerwerków ze względu na dzień wolny od handlu za oceanem.

WIG20 jest od rana jednym z najsłabszych spośród głównych warszawskich indeksów. Poza parkietem nad Wisłą kolor czerwony zdominował również rynki na Islandii, w Rumunii, na Słowacji czy w Finlandii. Lekkie wzrosty mają za to miejsce na giełdach w Rosji oraz w krajach bałtyckich.

Na rynku walutowym złoty lekko umacnia się wobec dolara i euro. Amerykańska waluta jest wyceniana na 3,73 zł, a euro na 4,24 zł. Funt kosztuje 4,83 zł.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL