fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Film

Festiwal w Oberhausen trafił do 100 krajów

materiały prasowe
Wkrótce zacznie się przeniesiony do Internetu Krakowski Festiwal Filmowy, ale pierwsze doświadczenia podobnych imprez wypadają obiecująco.

Internetowa edycja trwającego 6 dni i zakończonego 18 maja festiwalu w Oberhausen dotarła do 100 krajów. Sprzedano 2,5 tysiąca karnetów w 60 krajach, każdy z nich dawał „wstęp” na ok. 350 filmów. W imprezie wzięło też udział ponad tysiąc osób z branży filmowej z blisko 70 krajów.

Co więcej, projekcje krótkich filmów z Oberhausen trafiły na 33 zdalnie prowadzone szkolne lekcje, w których uczestniczyło około tysiąca uczniów. W konferencjach odbywających się w sieci wzięło udział około 200 studentów z 14 szkół wyższych.

Na nagrodę publiczności zagłosowało ponad 2,5 tysiąca osób. A 18 maja podczas wirtualnej gali rozdano 20 nagród, których wartość finansowa wyniosła 42 tysiące euro.

W konkursie międzynarodowym Główną Nagrodę miasta Oberhausen i 8 tysięcy Euro dostała Amerykanka Lynne Sachs za film „A Month of Single Frames”. Jak to określiło juru „za umiejętność znalezienia poezji i głębi w rzeczach prostych, za miłość do ludzi i życia”.

W konkursie krajowym zwycięzcą został Bjorn Melhus, autor filmu „Sugar”, którego akcja toczy się w post-apokaliptycznym świecie usiłującym ochronić człowieczeństwo.

Festiwalowa strona będzie uzupełniana aż do końca czerwca: znajdą się na niej m.in. mini-konferencje i rozmowy z twórcami.

— Powodzenie on-line’owej edycji przeszło nasze najśmielsze oczekiwania — powiedział dyrektor festiwalu Lars Henrik Gass, a dziękują filmowcom, jurorom, sponsorom i widzom dodał — Tegoroczne wydarzenie zapisze się w historii festiwalu i wskaże kierunki jego rozwoju.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA