fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ekologia

Kraków: Z okazji sukcesu Tokarczuk posadzą Las Prawiek

AFP
W związku z przyznaniem literackiego Nobla Oldze Tokarczuk prezydent Krakowa Jacek Majchrowski zdecydował o utworzeniu na terenie nowohuckich Kujaw lasu.

10 października polska pisarka Olga Tokarczuk otrzymała Literacką Nagrodę Nobla. - Z ogromną radością przyjęliśmy werdykt Akademii Szwedzkiej o przyznaniu Oldze Tokarczuk Nagrody Nobla w dziedzinie literatury – powiedział prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. – By uczcić sukces pisarki, postanowiliśmy posadzić las, który nazwiemy… Prawiek. Nazwa odnosi się bezpośrednio do powieści Olgi Tokarczuk pt. „Prawiek i inne czasy”. Otóż krakowski las zostanie z nami na wszystkie czasy – dodał.

Jak informuje portal krakow.pl, Las Prawiek jest wspólną inicjatywą Miasta Kraków, Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie oraz Krakowskiego Biura Festiwalowego, będącego operatorem programu Kraków Miasto Literatury UNESCO. Zalesianie realizowane jest w ramach prowadzonego przez Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie „Powiatowy Program Zwiększania Lesistości Miasta Krakowa na lata 2018-2040”.  

W rejonie nowohuckich Kujaw ma zostać zalesionych około 5 hektarów gruntów. Przybędzie na nich 25 000 sadzonek dębów szypułkowych, lip drobnolistnych i buków zwyczajnych.

Warto podkreślić, że dla Olgi Tokarczuk kryzys ekologiczny oraz kwestie dotyczące praw zwierząt są bardzo istotne, o czym wielokrotnie nie tylko pisała, ale także wspominała podczas spotkań z czytelnikami, czy w mediach.

Źródło: krakow.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA