fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ekologia

Za 20 lat w Anglii zabraknie wody? "Zagrożenie egzystencjalne"

AdobeStock
Jak informuje BBC, Agencja Środowiska ostrzega, że w ciągu najbliższych 25 lat w Anglii może zabraknąć wody, aby zaspokoić potrzeby mieszkańców.

James Bevan, szef Agencji Środowiska zaapelował o zmniejszenie zużycia wody i podkreślił, że jej marnowanie musi stać się "niedopuszczalne, jak dmuchanie dymem w twarz dziecka". Podczas konferencji, która odbyła się w Londynie, zaznaczył, że na niepokojącą sytuację w kraju wpływ mają zmiany klimatyczne oraz wzrost populacji. - Zmiany klimatu i wzrost oznaczają zagrożenie egzystencjalne - podkreślił. Przewiduje się, że do roku 2050 liczba ludności ma wzrosnąć z 67 do 75 milionów. James Bevan podkreślił, że jeśli nie zostaną podjęte odpowiednie kroki, w Anglii nie wystarczy wody na zaspokojenie popytu. 

Czytaj także: WHO: Co najmniej 250 tys. zgonów rocznie z powodu zmian klimatu

 

 

Według szacunków, o których pisze BBC, w Anglii zużywa się średnio 140 litrów wody dziennie. Organizacja Waterwise, która prowadzi kampanię w tej sprawie zaapelowała, aby zmniejszyć tę liczbę do około 100 litrów.

James Bevan stwierdził, że zmiany, o których mowa są realne i przywołał przykład akcji społecznych, które odniosły sukces. - W ciągu ostatnich dziesięcioleci radykalnie zmieniliśmy zachowania związane z paleniem czy zapinaniem pasów bezpieczeństwa - powiedział w rozmowie z BBC. - W ciągu ostatnich dwóch lat zmieniliśmy też nasze podejście do plastiku - dodał. 

Źródło: BBC
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA