fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Edukacja i wychowanie

Uniwersytet Warszawski w rankingu szanghajskim 2020 w kategorii prawo

Fotorzepa / Magda Starowieyska
W tegorocznym rankingu szanghajskim, prestiżowej liście 500 najlepszych uczelni świata, w kategorii Prawo spośród polskich szkół wyższych, znalazł się tylko Uniwersytet Warszawski.

Uniwersytet Warszawskiej zakwalifikował się do ShanghaiRanking's - Global Ranking of Academic Subjects 2020 w kategorii Prawo, i plasuje się na pozycji 201-300.

Tegoroczne zestawienie w kategorii prawo otwierają uczelnie ze Stanów Zjednoczonych: Yal, Harvard oraz Uniwersytet Chicagowski. Szkoły z USA zajmują 22 pierwsze pozycje. Najwyżej z uczelnie "nieamerykańskich", na 23 pozycji znalazł się Uniwersytet Cambridge (Wielka Brytania).

Ranking najlepszych szkół wyższych na świecie - Academic Ranking of World Universities (ARWU) - znany również jako Lista Szanghajska, publikowany jest od 2003 r. Przygotowuje go Uniwersytet Jiao Tong w Szanghaju - z około 20 tys. uniwersytetów badawczych na świecie wybiera tylko te, które wśród swoich absolwentów lub pracowników mają laureatów nagrody Nobla lub Medalu Fieldsa, a ich pracownicy mogą się pochwalić wysoką liczbą publikacji w czasopismach "Nature" czy "Science" oraz cytowań. Uwzględnia się także wielkość osiągnięć w stosunku do wielkości uczelni.

Autorzy rankingu podają dokładne miejsca uczelni tylko w przypadku pierwszej setki. Pozostałe uczelnie wymieniane są już tylko w grupach liczących 50 czy 100 uczelni.

Czytaj także:

W Rankingu Wydziałów Prawa 2020 "Rzeczpospolitej" UW znalazł się na drugim miejscu. Wygrał Uniwersytet Jagielloński.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA