Edukacja i wychowanie

OIRP w Warszawie ogłasza konkurs dla dzieci i młodzieży

AdobeStock
OIRP w Warszawie poinformowała o organizowanym konkursie dla młodzieży w wieku 13–19 lat łączący naukę o prawie i zabawę pod hasłem „Law in action, czyli prawo na co dzień”.

Celem projektu jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na to, że prawo jest wokół nich i mogą się zetknąć z jego działaniem na każdym kroku. Jesteśmy przekonani, że nasze przedsięwzięcie zachęci młodzież do kreatywnego przedstawiania rzeczywistości przy użyciu narzędzi, które są nieodłącznym towarzyszem w ich codziennym życiu – telefonów komórkowych, smartfonów, tabletów, itp.

Jak informuje OIRP - konkurs ma uświadomić młodzieży, że prawo jest żywe i prawo ich otacza. Nie są to jedynie puste paragrafy w kodeksach, ale realne doświadczenia, które ich dotykają tu i teraz. Jako radcowie prawni, czyli praktycy stosujący prawo na co dzień, czujemy się szczególnie zobowiązani do tego, aby pokazywać młodym ludziom, jak korzystać z tych paragrafów.

Przedmiotem konkursu „Law in Action czyli prawo na co dzień" jest stworzenie autorskiego materiału audiowizualnego – filmu, którego celem będzie przedstawienie prawa w działaniu. Film można nakręcić w dowolnej technologii, dowolnym sprzętem (kamerą, aparatem fotograficznym, telefonem komórkowym). Długość filmu nie powinna przekraczać 2 minut. Oceniana będzie zarówno warstwa merytoryczna, jak i artystyczna filmu.

Za zdobycie trzech pierwszych miejsc przewidujemy atrakcyjne nagrody w postaci urządzeń elektronicznych:

Nagroda za zajęcie I miejsca: Dron PARROT Disco FPV, Nagroda za zajęcie II miejsca: Kamera GOPRO HERO6 Black, Nagroda za zajęcie III miejsca: Głośnik JBL Boombox Czarny.

Wszelkie szczegóły dotyczące procedury zgłoszenia oraz przesyłania filmów znajdują się na stronie konkursu.

Zgłoszenia młodzieży do konkursu wraz z materiałem filmowych przyjmowane będą przez nas do dnia 30 marca 2018 r. włącznie. W dniu 27 kwietnia 2018 r. ogłosimy listę osób, które zostały zakwalifikowane do finału konkursu, który zostanie zorganizowany jako uroczystość w terminie do dnia 11 maja 2018 r.

Źródło: OIRP w Warszawie

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL