W skład polskiej delegacji mają wejść: wiceminister spraw zagranicznych Bartosz Cichocki, dziennikarz Bronisław Wildstein, wiceszef Muzeum II Wojny Światowej, historyk Grzegorz Berendt i wiceprezes IPN Mateusz Szpytma. Wszyscy oni zostali na początku lutego powołani przez premiera Mateusza Morawieckiego do zespołu ds. dialogu prawno-historycznego z Izraelem.

W poniedziałek Jacek Chodorowicz, polski ambasador w Izraelu, powiedział w Knesecie, że Polska jest gotowa rozmawiać z Izraelem na temat budzącej kontrowersji noweli ustawy o IPN, nazywanej w Izraelu i anglojęzycznych mediach "Holocaust bill".

W czasie dyskusji członek Knesetu Yoel Razbuzov z partii "Jest Przyszłość" ocenił, że "historia nie ma wersji". - Nie pozwolimy zbezcześcić pamięci ofiar Holokaustu i zmarłych w czasie wojny. Naszym celem nie jest uniemożliwienie wymazywania historii, a to, co stało się w Polsce, jest hańbą - powiedział.

W styczniu z premierem Mateuszem Morawieckim rozmawiał szef izraelskiego rządu Beniamin Netanjahu. Obydwie strony zgodziły się wówczas na rozpoczęcie "bezpośredniego dialogu".