fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dodatki Specjalne

Dobra jakość w niskiej cenie

Niemal w każdej grupie produktów sieci handlowe mają własne marki. Ich oferta to 30, a nawet 40 proc. dostępnych w sklepach towarów.

Marki własne są nie tylko wyznacznikiem trendów cenowych, stanowiąc o atrakcyjności oferty Biedronki, ale również przede wszystkim są symbolem jakości naszej sieci – mówi Jan Kołodyński, młodszy menedżer ds. komunikacji korporacyjnej w sieci Biedronka.

To największa w Polsce sieć handlowa. Ma blisko trzy tysiące sklepów. W 2020 r. marki własne stanowiły w niej 40 proc. całej sprzedaży w sieci.

– Jeśli chodzi o rozpiętość oferty asortymentowej, to staramy się, aby we wszystkich kategoriach produktowych zauważalne i obecne w percepcji klientów były produkty marek własnych, pamiętając o tym, że naszą misją jest przede wszystkim demokratyzacja dostępu do wysokiej jakości żywności – mówi Jan Kołodyński.

Wśród marek własnych sieci można znaleźć artykuły spożywcze, ale też zarówno artykuły przemysłowe, chemię domową czy produkty higieny osobistej.

– Nasze marki własne często są motorem innowacji w branży retail, która wyznacza nowe kierunki zgodne z nurtem tzw. clean label – mówi przedstawiciel Biedronki.

Tylko w 2020 r. Biedronka wprowadziła blisko 200 nowych produktów marki własnej łącznie w stałym asortymencie, jak i w ofercie czasowej.

Także w Carrefourze produkty marki własnej są oferowane w prawie wszystkich kategoriach od produktów świeżych, przez produkty drogeryjne i kosmetyczne czy ubrania, aż po elektronikę i AGD.

Aktualnie w ofercie dostępnych jest ponad trzy tysiące produktów marki własnej. – Naszym celem jest osiągnięcie sprzedaży produktów marki własnej na poziomie ok. 30 proc. Przeprowadzony na przełomie 2019 i 2020 r. rebranding pozwolił uporządkować portfolio produktów oraz lepiej komunikować cechy oferty versus potrzeby konsumentów oraz jej wizerunek cenowy – podkreśla sieć handlowa.

Nowe marki Carrefour obejmują szeroką gamę produktów. Są wśród nich zarówno artykuły codziennej potrzeby w najlepszej cenie w porównaniu z jakością jak i produkty premium.

– Posiadamy również etykietę „Jakość z Natury", którą dodajemy do produktów świeżych o najwyższej jakości, gdzie na równym miejscu stawiamy szacunek dla środowiska, dla zwierząt i dla producenta – chwali się Carrefour.

Firma podkreśla, że ciągły rozwój marki własnej jest jednym z głównych filarów jej globalnej strategii.

– Oprócz samych aspektów sprzedażowych ma ona być głównym nośnikiem transformacji żywieniowej, którą przechodzimy obecnie jako społeczeństwo – podkreśla firma.

Chodzi o poprawę składników produktów – mniej soli, mniej cukru, mniej tłuszczu oraz usuwanie niepożądanych składników (syrop glukozowo-fruktozowy, azotan sodu itp.), informowanie klientów o wartości odżywczej danego produktu czy łatwiejszą dostępność produktów bio.

– Oferujemy naszym klientom duży wybór produktów BIO, które mają gwarancję najniższej ceny na rynku, ale też coraz większą gamę produktów wegańskich i wegetariańskich – informuje sieć.

Poza tym pozycjonuje ona swoje produkty jako zdrowe i doskonałe dla najmłodszych.

– Najwięcej wysiłku wkładamy w zapewnienie klientom najlepszej jakości w jak najlepszej cenie, gdyż widzimy, że bardzo im na tym zależy. Rosnący udział produktów BIO jest potwierdzeniem tej tendencji – podkreśla sieć.

Lidl posiada w swoim portfolio około 200 marek własnych. – Mają one swój udział w niemal każdej grupie produktowej – wylicza Aleksandra Robaszkiewicz z Lidl Polska.

Dodaje, że sieć w dalszym ciągu planuje rozwijać współpracę z polskimi przedsiębiorstwami oraz wprowadzać do oferty coraz więcej rodzimych, regionalnych produktów, możliwie bliskich naszym sklepom.

– Przykładem takiego działania jest współpraca z regionalnymi piekarniami – mówi Aleksandra Robaszkiewicz.

- Artykuł powstał w ramach dodatku promocyjno-informacyjnego "Zdrowa Żywność"

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA