fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Debaty ekonomiczne

Firmy będą publikować nowe raporty

Wkrótce kilkaset podmiotów w Polsce obejmie obowiązek raportowania tzw. danych pozafinansowych. To dla nich duże wyzwanie ale i szansa na lepsze relacje z otoczeniem.

Od przyszłego roku zaczną obowiązywać unijne regulacje, na mocy których kilkaset firm zarejestrowanych w Polsce będzie zobowiązanych do raportowania tzw. danych pozafinansowych. Nowe wymogi obejmą głównie spółki giełdowe, banki oraz fundusze inwestycyjne zatrudniające ponad 500 osób i wykazujące sumę bilansową powyżej 20 mln euro lub obroty netto powyżej 40 mln euro. Firmy będą musiały podawać m.in. informacje na temat oceny ryzyk prowadzonej działalności, przeciwdziałania korupcji, negatywnego wpływu ich biznesu na środowisko naturalne, aspektów pracowniczych, społecznych oraz poszanowania praw człowieka.

To z jednej strony oznacza konieczność gromadzenia, analizowania, opracowywania i w końcu ujawniania wielu danych, a z drugiej daje szanse na poprawę relacji każdej dużej organizacji z otoczeniem w którym funkcjonuje. Mimo że do wejścia w życie nowych regulacji zostało jeszcze trochę czasu, polskie firmy, administracja państwowa i inne organy już muszą intensywnie pracować, aby im sprostać.

Co już zrobiły, a co jeszcze muszą zrobić?

Jakie są szanse i zagrożenia związane z raportowaniem danych pozafinansowych?

Z czym mogą być największe problemy?

Na te i inne pytania spróbujemy odpowiedzieć podczas debaty „Wymagania komisji europejskiej w zakresie raportowania - obowiązek czy szansa dla odpowiedzialnych firm".

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA