Dane gospodarcze

BGK wciąż liderem w prognozach

Bloomberg
Po trzech kwartałach 2017 r. w konkursie prognostycznym „Parkietu" nadal na prowadzeniu jest zespół BGK, który zwyciężył w ubiegłym roku.
Wskaźniki makroekonomiczne i rynkowe publikowane w minionym kwartale najlepiej prognozowali ekonomiści Banku Ochrony Środowiska. Ten zespół, tworzony przez Łukasza Tarnawę i Aleksandrę Świątkowską, był też najlepszy w II kwartale.
Tym razem wyprzedził zespół ekonomistów PZU oraz Jarosława Janeckiego, głównego ekonomistę Societe Generale w Polsce. Ekonomistom BOŚ wciąż jednak nie udało się dogonić Tomasza Kaczora i Piotra Dmitrowskiego z Banku Gospodarstwa Krajowego, którzy w I kwartale zbudowali dużą przewagę. Po trzech kwartałach ten zespół nadal więc jest na prowadzeniu, choć w samym III kwartale zajął dopiero dziewiątą lokatę (w II kwartale był drugi).
BOŚ depcze mu już jednak po piętach. Po III kwartale różnica w wynikach tych zespołów wynosiła 0,9 pkt w porównaniu z 2,4 pkt po II kwartale. Na trzeciej pozycji w naszym rankingu prognostów utrzymał się po trzech kwartałach zespół ekonomistów Pekao. Na czwartą – z ósmej po II kwartale – wskoczył Janecki, spychając na piątą lokatę zespół BZ WBK. Bardzo blisko pierwszej piątki, z dużą szansą na podium, utrzymuje się zespół ekonomistów Credit Agricole z Jakubem Borowskim na czele.
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL