fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Więcej wiernych w kościołach. Premier zapowiada luzowanie obostrzeń

PAP/Roman Zawistowski
Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że od przyszłego tygodnia do kościołów będzie wpuszczanych więcej wiernych. Szczegóły luzowania obostrzeń zostaną ogłoszone w czwartek.

O złagodzenie obostrzeń związanych z liczbą wiernych w kościołach zaapelował do premiera abp Stanisław Gądecki.

Przewodniczący KEP w liście do szefa rządu podkreślił, ze obecne obostrzenia są utrzymywane od momentu, gdy w kraju dzienna liczba zakażeń koronawirusem przekraczała 30 tys.

Abp Gądecki przekonywał, że "utrzymywanie tak dużych ograniczeń może być postrzegane nie tylko jako rodzaj dyskryminacji, ale ograniczanie wolności religijnej". 

We wtorek premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że limity w kościołach zostaną zmienione. Szczegóły łagodzenia obostrzeń zostaną ogłoszone w czwartek na konferencji prasowej.

- W wyniku tych dyskusji z ostatnich kilku dni, podjęliśmy rzeczywiście decyzję, żeby podobnie jak to jest w innych miejscach, te święte dla Polaków miejsca, jakimi są kościoły, żeby także mogły być nawiedzane w większych grupach osób - powiedział premier.

- Ta decyzja, która będzie obowiązywała od najbliższego tygodnia, dotyczy również kościołów. Całościowo przedstawi ja pan minister Niedzielski na komunikacji czwartkowej - dodał.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA