fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Nie nosili maseczek. Za karę kopali groby dla ofiar COVID-19

AdobeStock
Za lekceważenie zaleceń związanych z pandemią koronawirusa, osiem osób w indonezyjskiej prowincji Jawa Wschodnia otrzymało karę polegającą na kopaniu grobów dla ofiar, które zmarły na COVID-19.

Władze dystryktu Cerme w indonezyjskiej prowincji Jawa Wschodnia zdecydowały, że osiem osób, w ramach kary za brak maseczek, będzie pomagało przy kopaniu grobów na publicznym cmentarzu w wiosce Ngabetan.

Jak podkreślił w rozmowie z mediami szef dystryktu, obecnie pracuje tam jedynie trzech grabarzy. - Pomyślałem, że przyda im się pomoc - powiedział. Dodał także, że ze względu na żałobników, osoby, które nie stosują się do zaleceń, nie będą uczestniczyły w ceremoniach pogrzebowych ofiar koronawirusa oraz zaznaczył, że „ma nadzieję, że tego rodzaju kara zmieni podejście do wprowadzonych ograniczeń”.

Większość osób, które nie stosują się do zaleceń związanych z pandemią koronawirusa, karana jest grzywnami lub pracami społecznymi.

W Indonezji odnotowano dotychczas w sumie ponad 221 tys. przypadków zakażeń koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarło tam już ponad 8 tys. 841 osób. Z ozdrowiałe uznano dotąd, ponad 158 tys. osób.

Źródło: Jakarta Post
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA