fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Budżet i Podatki

Trump grozi zamknięciem rządu. Domaga się pieniędzy na mur

Bloomberg
Amerykański prezydent Donald Trump zapowiada, że doprowadzi do wstrzymania finansowania administracji federalnej, jeśli Kongres nie przyzna środków na mur graniczny między USA i Meksykiem.

"Będę skłonny "zamknąć" rząd, jeśli demokraci nie dadzą nam głosów na wsparcie bezpieczeństwa granicy, w tym na Mur! Musimy skończyć z polityką w stylu "loteria, łap i wypuść" etc. i wreszcie przejść na system imigracyjny oparty na zdolnościach imigrantów! Potrzebujemy wspaniałych ludzi przybywających do naszego kraju!" - napisał Trump na Twitterze.

Czytaj także:

Największy meksykański producent cementu nie chce budować muru Trumpa

 

Budowa muru granicznego między USA a Meksykiem była jedną z jego kluczowych obietnic wyborczych. Przygotowania do budowy tej konstrukcji trwają, choć Kongres opiera się przeciwko przyznaniu funduszy na budowę. Opór przeciwko murowi i zaostrzeniu polityki imigracyjnej jest silny zarówno wśród demokratów jak i części republikanów. W Izbie Reprezentantów przygotowano już ustawę przeznaczającą 5 mld dol. na budowę muru granicznego, ale może ona nie przejść w Senacie. Mitch McConnell, przywódca republikańskiej większości w Senacie, stwierdził, że finansowanie muru będzie musiało poczekać prawdopodobnie na okres po jesiennych wyborach do Kongresu.

Trump zapowiadał tzw. zamknięcie rządu już w kwietniu. Zapowiadał też wówczas, że stanie się tak, jeśli nie dostanie pieniędzy na budowę muru.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA