fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Budowa i remont

Kraków: Ministerstwo Kultury kupiło budynek hotelu Cracovia

PAP
29 milionów złotych zapłaci Ministerstwo Kultury spółce Echo Investment za budynek byłego hotelu Cracovia w Krakowie.

Budynek będzie własnością Muzeum Narodowego w Krakowie. Umowę sprzedaży nieruchomości zawarto w siedzibie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w obecności wicepremiera, ministra kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotra Glińskiego. Nowy właściciel planuje w przyszłości otworzyć w miejscu Cracovii galerię designu i architektury.

Echo Investment nabyło hotel Cracovia w 2011 roku. Spółka planowała zastąpienie budynku zespołem nowoczesnych biurowców. Trwały uzgodnienia konserwatorskie, w związku z wpisaniem części Cracovii do rejestru zabytków. Równolegle, z ofertą zakupu obiektu zwrócili się do Echo Investment przedstawiciele Muzeum Narodowego, którzy dostrzegli w tej nieruchomości szansę realizacji projektu o niepowtarzalnych walorach urbanistycznych i kulturotwórczych - podaje deweloper w komunikacie.

- Propozycja Muzeum Narodowego wpisała się w nową strategię biznesową spółki, jak również w szeroki plan działań prospołecznych prowadzonych przez Echo Investment i grupę Griffin Real Estate - powiedział Mikołaj Martynuska, dyrektor zarządzający w Echo Investment. Strategia Echo opiera się na szybkiej rotacji kapitału i zakłada realizację inwestycji o dużej skali. Zainwestowanie środków uzyskanych z odstąpienia Cracovii w inne projekty będzie dla nas znacznie bardziej efektywne. Nie mniej ważną przyczyną decyzji o sprzedaży obiektu jest cel, na jaki zostanie on przeznaczony.

Z kolei Nicklas Lindberg, prezes Echo Investment, transakcję skomentował tak: - Choć Cracovia przestaje być naszym projektem, to cieszę się, że wspólnie z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego udało się wypracować wariant, który pozwoli budynkowi odzyskać dawną świetność.

Uzgodniona przez strony wartość umowy to kwota 29 milionów złotych powiększona o wartość podatku VAT.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA