fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Brexit

Wymiana maili w Brukseli. Ostra wypowiedź polskiego europosła

Dobromir Sośnierz i Janusz Korwin-Mikke
Biuro prasowe partii Wolność
Dziennikarz brytyjskiego "The Telegraph" James Crisp opublikował na Twitterze maile w sprawie brexitu, które wysyłali między sobą europosłowie. Unię Europejską w mocnych słowach skrytykował europoseł Dobromir Sośnierz.

Wątek rozpoczął brytyjski polityk Partii Pracy Seb Dance. W wiadomości do wszystkich europosłów i ich współpracowników napisał, że liczy na możliwość zatrzymania wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

W odpowiedzi Rupert Matthews z Partii Konserwatywnej napisał, że zatrzymanie brexitu byłoby "zniewagą dla Brytyjczyków i potwierdzeniem ze Unia Europejska jest organizacją niedemokratyczną".

Charles Tannock z Partii Konserwatywnej napisał, że Matthews nie wypowiada się w imieniu wszystkich członków partii. "UE jest jedynym prawdziwym przejawem europejskiej jedności i największym na świecie projektem na rzecz pokoju, dobrobytu i bezpieczeństwa" - ocenił.

Głos zabrał również Dobromir Sośnierz, europoseł Partii Wolność. "UE jest stolicą hipokryzji i Wielka Brytania dokonała wielkiego czynu dla nas wszystkich, pokazując, że możliwe jest opuszczenie tego komunistycznego projektu" - skomentował.

"Ktoś podchwycił moją odpowiedź wysłaną rano do posła Tannocka, który dosłownie przy każdej okazji podkreśla swój nieukojony ból z utraty (z powodu Brexitu) stołka, a raczej wygodnego fotela, w PE. Chłop nie może już zabrać głosu na żaden temat, żeby się nad tym nie rozpłakać" - napisał komentując treść swojego maila.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA